Szkoła zarządzająca wiedzą

logoszw„Szkoła zarządzająca wiedzą” to nowoczesny program, dzięki któremu zmienia się oblicze szkoły – nauczyciele zdobędą nowe umiejętności, a uczniowie są lepiej przygotowani do uczenia się przez całe życie.

Program składa się z pięciu modułów:

1. Planowanie własnej pracy,
  2. Źródła i sposoby zdobywania wiedzy,
  3. Twórcze myślenie,
  4. Prezentowanie wiedzy,
  5. Ocena i samoocena.

Treści tych modułów przerabiają uczniowie na lekcjach wszystkich przedmiotów szkolnych.
Szkoła, która systematycznie realizuje program otrzymuje odznakę Szkoły Zarządzającej Wiedzą.

Szkoła Zarządzająca Wiedzą – Regulamin zdobywania odznak i tytułów:

1. Każdy moduł składa się z wielu ćwiczeń, które kształcą określone umiejętności, np.: w module PLANOWANIE jest to umiejętność ustalania celów, planowanie własnej kariery, planowania pojedynczych i długofalowych działań, gospodarowania czasem, tworzenia planu prac pisemnych i ustnych wypowiedzi.
  2. Ćwiczenia mogą być realizowane na dowolnej lekcji, dowolnego przedmiotu w bardzo różnorodny sposób.
  3. Za każde poprawnie wykonane ćwiczenie, uczeń stawia sobie 2 punkty. Za wykonanie częściowe może sobie przyznać 1 punkt.
  4. Zaliczenie modułu wymaga wykonania poprawnie co najmniej 10 ćwiczeń.
  5. Uczeń musi uzyskać co najmniej 20 punktów dla zaliczenia modułu.
  6. Każdy uczeń, który uzyska 20 i więcej punktów ma prawo do tytułu MISTRZ PLANOWANIA i do odpowiedniej odznaki wklejanej do indeksu.
  7. Aby uzyskać tytuł MENADŻERA WIEDZY uczeń musi uzyskać mistrzostwo we wszystkich pięciu modułach.