O świetlicy

W NASZEJ ŚWIETLICY

Świetlica szkolna jest miejscem, w którym dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas, po zakończeniu zajęć lekcyjnych, oczekując na rodziców. W naszej szkole świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 6.30 -16.30. Do świetlicy uczęszczają dzieci z kl. I-VIII. Dzieci podzielone są na grupy zbliżone wiekowo. Dysponujemy dużą salą świetlicową i dodatkowo salami lekcyjnymi na parterze szkoły. Wykorzystujemy również salki relaksacyjne. Przy sprzyjającej pogodzie organizujemy zajęcia na boisku szkolnym.  Nasza sala świetlicowa urządzona jest estetycznie, funkcjonalnie i bezpiecznie. Jest w niej miło, przytulnie, na ścianach wiszą gazetki tematyczne, ładne dekoracje i prace uczniów. Świetlica szkolna wyposażona jest m.in. w przystosowane dla dzieci meble, dywan, sprzęt sportowy, audiowizualny, zabawki, gry, puzzle, materiały do prac manualnych oraz inne pomoce wykorzystywane do prowadzenia zajęć.

Dzieci przebywające w świetlicy uczestniczą w różnorodnych formach zajęć świetlicowych. Organizowane są między innymi

• zajęcia plastyczno-manualne: rysowanie ołówkiem, kredkami, malowanie farbami, wycinanki, wydzieranki, wyklejanki, itp.;
  • żywe słowo: recytacje, czytelnictwo, scenki dramowe;
  • zajęcia dydaktyczne: zabawy słowne, krzyżówki, rebusy, zgadywanki, zabawy matematyczne, doskonalenie czytania;
  • zajęcia muzyczne: słuchanie różnorodnej muzyki, śpiewanie piosenek, zabawy ze śpiewem, zabawy rytmiczne, taniec;
  • zajęcia rekreacyjno-ruchowe: zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, zabawy w grupach, ćwiczenia doskonalące sprawność fizyczną;
  • zajęcia rozrywkowe: zabawy okolicznościowe, konkursy;
  • zajęcia z wykorzystaniem środków audiowizualnych: oglądanie bajek i filmów dla dzieci;
  • realizowanie edukacji prozdrowotnej, profilaktycznej, proekologicznej, prorodzinnej.