sos

Rzecznik Praw Dziecka uruchomił zupełnie darmowy, całodobowy i w pełni anonimowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12. Na stronie internetowej https://brpd.gov.pl/ działa również całodobowy czat.

Pod telefonem oraz na czacie dyżurują eksperci, którzy pomogą w każdym problemie.

Na stronie Rzecznika Praw Dziecka przeczytamy: “Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, boisz się wychodzić z domu? Stałeś się celem ataku w internecie, jest hejt na Ciebie, ktoś wpuścił do sieci Twoje kompromitujące zdjęcie? Zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać?” – nie jesteś sam! Zadzwoń: 800 12 12 12.

Pod podany wyżej numer interwencyjny mogą też dzwonić osoby dorosłe, aby zgłosić problemy dzieci lub rażące zaniedbania względem nich.

telefonzaufaniaplakat

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Dzieci, młodzież, nauczyciele i rodzice mogą uzyskać wsparcie, dzwoniąc na bezpłatną, całodobową infolinię 800 080 222. Pod tym numerem dyżurują specjaliści, którzy udzielają pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

bezplatna-infolinia-grafika