Erasmus+ KA1

W okresie od 1 sierpnia 2014 roku do 31 lipca 2015 roku w naszej Szkole będzie realizowany projekt „Doskonalenie umiejętności komunikacyjnych kadry szkolnej” w ramach programu Erasmus+ KA1 współfinansowany przez Unię Europejską. Głównym celem projektu jest poprawa jakości przepływu informacji w Szkole Podstawowej nr 36 im. Juliana Tuwima w Zabrzu. Celami projektu są:

• nabycie przez kadrę pedagogiczną dodatkowych umiejętności komunikacyjnych,
    • opracowanie oraz wdrożenie procedur przepływu informacji na płaszczyźnie: dyrektor – nauczyciele, dyrektor – rodzice, nauczyciele – rodzice, nauczyciele – uczniowie,
    • opracowanie oraz wdrożenie standardów komunikacji.

Projekt obejmuje przygotowanie językowe, kulturowe i merytoryczne, szkolenie z zakresu komunikacji w dniach 20.10.2014 r. – 29.10.2014 r. oraz przygotowanie procedur przepływu informacji wraz ze standardami komunikacji, a także ewaluację i upowszechnienie rezultatów projektu. Głównym adresatem projektu jest grono pedagogiczne beneficjenta, w realizację projektu zaangażowani będą również pozostali pracownicy szkoły, uczniowie oraz rodzice.

Projekt napisany przez: mgr Magdalenę Lebok, mgr Magdalenę Piotrowicz, mgr Natalię Galecka oraz mgr Aleksandrę Gajowską (koordynator projektu) został pozytywnie zaopiniowany przez ekspertów Fundacji Systemy Rozwoju Edukacji, otrzymując 99 pkt. na 100 pkt.

Liderami projektu w szkole są: mgr Magdalena Piotrowicz, mgr Natalia Galecka, mgr Magdalena Udała-Grabowska, mgr Sylwia Szuba oraz mgr Aleksandra Gajowska, która pełni rolę koordynatora całego przedsięwzięcia.

Blog projektu: http://komunikacja-sp36.blogspot.com/.

____________________________________

„Improving teaching and communication skills in the classroom” is the Erasmus+ KA1 projekt held in our school beginning from the 1st August 2014 lasting until 31st July 2015 which is cofinanced by the UE. The main goal of the project is to improve the quality of information flow in Szkoła Podstawowa nr 36 w Zabrzu. The aims are:

• improving communication skills by the teaching staff
  • working out the procedures of information flow between principal-teachers, proncipal-parents, teachers-parents, teachers-students
  • working out the standards of communication

This project consists of linguistic, cultural and essential preparation, the course on communication from 20th october 2014 till 29th october 2014 and preparing the procedures of information flow together with the communication standards, as well as evaluation and spreading the results of the project. The main recipient of the project is the teaching staff. However, all the school staff together with the students and their parents is going to be involved in the project.

The project which was written by Magdalena Lebok, Magdalena Piotrowicz, Natalia Galecka, Aleksandra Gajowska ( the coordinator of the project), was given a positive opinion by the experts of Fundacja Systemy Rozwoju Edukacji, being given 99 points out of 100.

The leaders of the project in the school are: Magdalena Piotrowicz, Natalia Galecka, Magdalena Udała-Grabowska, Sylwia Szuba and Aleksandra Gajowska, who is the coordinator of this project.

erasmus_plus frse