Aktualności biblioteczne 19_20

„Randka w ciemno”

Walentynki minęły już dawno, ale nasza chęć do randkowania z książkami nie mija. W dniu 28 lutego rozpoczęła się wspólna akcja Samorządu Szkolnego i biblioteki pn. „Randka w ciemno”. Uczniowie wybierają na randkę jedną z książek – nie wiedzą jaką, przy wyborze kierują się jedynie krótką notatką nt. wybranki. Po przeczytaniu książki (czyli po randce) wypełniają krótką ankietę. Każda wypełniony poprawnie kwestionariusz weźmie udział w losowaniu nagród. Zapraszamy!

IMG_20200228_110217

„W Krainie Władcy Wyobraźni”

W dniu 25 lutego 2020 r. biblioteka szkolna zorganizowała Szkolny Konkurs Czytelniczy pn. „W Krainie Władcy Wyobraźni”. Uczniowie klas z klas V-VIII musieli wykazać się doskonałą znajomością książki J. R. R. Tolkiena pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Najlepsza okazała się Ewelina Gołdy z klasy 6B. Gratulujemy!

„Walentynki z wierszami Jana Brzechwy”

W dniu 18 lutego 2020 r. w szkolnej bibliotece odbył się konkurs czytelniczy pn. „Walentynki z wierszami Jana Brzechwy”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas II, którzy mieli za zadanie przeczytać i zapamiętać treść wszystkich wierszy o miłości autorstwa Jana Brzechwy. Te umysłowe zmagania wygrał Paweł Kordyszewski, uczeń klasy IIa. Serdecznie gratulujemy!

Świąteczne zakładki

W dniu 12 grudnia grupa uczniów z klasy 5a wraz z p. Lisowską odwiedziła dzieci ze świetlicy szkolnej. Pierwszoklasiści wzięli udział w warsztatach poświęconych świątecznym zakładkom do książek. Pierwszaki już niedługo staną się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki, a wykonane samodzielnie zakładami mają za cel umilić czas spędzony z lekturą. Aby wprowadzić już wszystkich uczestników zajęć w świąteczny nastrój uczniowie klasy 5 czytali młodszym kolegom i koleżankom świąteczne wierszyki.

Dzień Pluszowego Misia

IMG_20191125_103817W dniu 25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Szkolna biblioteka włączyła się w obchody tego znakomitego święta. W tym dniu uczniowie odwiedzający bibliotekę mogli posłuchać piosenek o misiach, skosztować ulubionego przysmaku misiów czyli miodu oraz sprawdzić się w rysowaniu misiów z zamkniętymi oczami. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę!

Międzyszkolny Konkurs

IMG_20191107_120403W dniu 7 listopada br. troje uczniów: Lena Natkowska, Wiktor Łopusiewicz oraz Paulina Szymczak z kl 5a pod opieką p. Aleksandry Lisowskiej wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Artystycznego Czytania. Konkurs odbył się w Filii nr 17 MBP w Zabrzu. Nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie. Za udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz słodki upominek.

Październik – miesiąc bibliotek szkolnych

Nasza szkolna biblioteka w dniu 30 października podsumowała cały miesiąc obchodów. Przez cały miesiąc uczniowie na przerwach mogli brać udział w ekspresowych quizach, zagadkach, rebusach. Rozstrzygnięto ponadto konkurs afiszowy pn. „Poznaj naszą szkolną bibliotekę”. Codziennie, przez okres dwóch tygodni na gazetce pojawiały się pytania dotyczące szkolnej biblioteki. Dzieci codziennie musiały odpowiadać na te pytania, na specjalne przygotowanym arkuszu. Każdy uczestnik, który odpowiedział poprawnie przynajmniej na 7 pytań otrzymał słodki upominek. Serdecznie dziękujemy wszystkich za wytrwałość i systematyczność.

„Na urodziny Juliana Tuwima”

W dniu 29 października 2019 roku rozstrzygnięto konkurs plastyczny na ilustrację do wiersza naszego patrona pt. „Cuda i dziwy”. W trzech kategoriach wiekowych przyznano ex aequo trzy pierwsze miejsca. W oddziale przedszkolnym zwyciężył Nikodem Korzeniecki, w kategorii klas pierwszych Amelia Juszczak, a wśród uczniów klas trzecich najładniejszą pracę wykonała Aleksandra Muras. Wszyscy uczestniczy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Laureatom serdecznie gratulujemy!

cuda i dziwy

„Tydzień zakazanych książek”

Zapraszamy do biblioteki na wystawę! Dowiesz się z niej dlaczego w niektórych krajach nie można czytać Harr’ego Potter’a albo Czerwonego Kapturka.

IMG_20190920_110316-1

Aktualności biblioteczne – rok szkolny 2018/2019