Uczniowie polecają

Na tej stronie będziemy prezentować krótkie recenzje, które zostały napisane przez czytelników naszej biblioteki.

Wszystkie polecane książki znajdują się w szkolnej bibliotece.

1. Palacio R. J.: „Cudowny chłopak”. Warszawa 2018.
    Książka opowiada o życiu chłopca o imieniu August. Jest to historia wielkiej przyjaźni. Warto sięgnąć po tę książkę, gdyż jest niezwykle wciągająca i wiele może nas nauczyć.
    Autor: Lena N., kl. 5A.
  2. Gier K.: „Czerwień rubinu”. Poznań 2017. (seria: Trylogia czasu).
    Cała seria poświęcona jest podróżą w czasie. Główna bohaterka – Gwendolyn – odkrywa pewnego dnia, że ma nietypową umiejętność – potrafi podróżować w czasie. Książka napisana z ogromnym poczuciem humoru.
    Autor: Lena N., kl. 5A.
  3. Pennypacker S.: „Pax”. Kraków 2016.
    Książka opowiada historię przyjaźni lisa z chłopcem o imieniu Peter. Tytułowy Pax i jego przyjaciel Peter zostają rozdzieleniu podczas I Wojny Światowej. Opowieść jest niezwykle wzruszająca i pouczająca.
    Autor: Lena N., kl. 5A.
  4. Sienkiewicz H.: „W pustyni i w puszczy”.
    Akcja powieści zaskakuje i cały czas trzyma w napięciu. Jest to zbiór wielu interesujących historii, dzięki którym możemy się wiele nauczyć i wyciągnąć wnioski. Pięknie w prosty sposób uczy: co to jest prawdziwa przyjaźń, oddanie i poświęcenie, jak wytrwać w trudnych warunkach, jak zwierzęta i ludzie mogą sobie pomagać, przeżywając jednocześnie: radość, strach, niepokój, tym samym możemy w wyobraźni poczuć : zapach drzew, powiew wiatru i gorące pustynne słońce. Książkę tą polecam wszystkim czytelnikom, tym małym i tym dużym. Nie jest to zbyt łatwa powieść ,ale jest bardzo ciekawa, pełna wspaniałych przygód, ale również chwil grozy. Z całą pewnością jest  warta uwagi.
    Autor: Oliwia D., kl. 5B.

Polecamy również serię „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” autorstwa M. Widmarka oraz H. Willis.