„Sukces rośnie z nami”

Projekt pt „SUKCES ROŚNIE RAZEM Z NAMI” w ramach indywidualizacji procesu nauczania w klasach i-III szkół podstawowych był realizowany przez Miasto Zabrze (Lider Projektu) w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Podziałanie 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych. W projekcie uczestniczyły wszystkie zabrzańskie szkoły podstawowe. Projekt realizowany był w roku szkolnym 2012/2013.
Zakres projektu obejmował indywidualizację procesu nauczania, polegającą na umożliwieniu korzystania z dodatkowych, bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych związanych z wyrównywaniem szans edukacyjnych uczniów wykazujących braki, jak również rozwinięcie uzdolnień i zainteresowań w następujących obszarach:
• zajęcia dla uczniów ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu zagrożonych ryzykiem dysleksji,
• zajęcia dla uczniów trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych,
• zajęcia logopedyczne i zaburzeń rozwoju mowy,
• gimnastyka korekcyjna dzieci z wadami postawy,
• zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno-przyrodniczych,
• zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych artystycznie-teatr,
• zajęcia socjoterapeutyczne i psychoedukacyjne dla dzieci z zaburzeniami komunikacji społecznej,
• muzykoterapia,
• zajęcia specjalistyczne ruchowe metodą integracji sensorycznej.

Dzieci uczestniczące w projekcie brały udział w różnych wycieczkach. Odwiedzono Planetarium Śląskie, Kopalnię Guido, Dream Park w Ochabach.

Źródło: http://www.um.zabrze.pl/mieszkancy/projekty-unijne/sukces-rosnie-z-nami.