Szkoła w Chmurze Microsoft

szkolawchmurze_microsoft_logotype

W grudniu 2020 r.  otrzymaliśmy tytuł “Szkoła w Chmurze Microsoft”.  Ten niezwykle prestiżowy tytuł przyznawany jest placówkom edukacyjnym, które wykorzystują z powodzeniem rozwiązania technologii chmurowych. “Szkoła w Chmurze Microsoft” to placówka, która jest na bieżąco z tym co ją otacza, i która dba o właściwy rozwój kompetencji uczniów do bycia aktywnymi i świadomymi uczestnikami współczesnego świata. Microsoft Teams i inne aplikacje dostępne bezpłatnie w ramach Microsoft Office 365 wersji A1 dedykowanej edukacji umożliwia naszym uczniom edukację zdalną oraz jednocześnie pozwalają zdobywać nowe kompetencje i umiejętności. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele mają utworzone swoje konta w witrynie office.com, z których mogą swobodnie korzystać co przyczynia się do zmiany modelu współpracy oraz komunikacji.