Dzień czwarty

Data: 22 kwiecień 2021, kategoria: Rok 2020/2021

1619111242904W ramach zabrzańskiego projektu szkół i przedszkoli „Zobacz płuca” w październiku na boisku szkolnym zostały powieszone prowizoryczne płuca. Raz w miesiącu obserwowaliśmy stan naszych szkolnych płuc, sprawdzaliśmy jak zmienił się materiał, na którym są narysowane nasze płuca z próbką kontrolną. Od października do marca nasze badawcze płuca stopniowo szarzały, materiał robił się sztywny i nieprzyjemny w dotyku. Pojawiły się na nim nieliczne czarne plamy. Po porównaniu wszystkich płuc z placówek, które brały udział w projekcie stwierdziliśmy, że stan powietrza w naszym mieście pozostawia wiele do życzenia, jednak okolica, w której znajduje się nasza szkoła nie wypadła najgorzej.

Z okazji obchodów Dnia Ziemi zapraszamy do obejrzenia programu telewizyjnego, stanowiącego podsumowanie projektu „Zobacz Płuca – czyli ekologia oczami młodzieży” https://tvzabrze.pl/zobacz-pluca-czyli-ekologia-oczami-mlodziezy