Konkurs Kulinarno-Językowy

Data: 18 czerwiec 2021, kategoria: Rok 2020/2021

1_niemieckiKolejny konkurs, tym razem Kulinarno-Językowy „Backwettbewerb-alle lieben Omas Kuchen” zakończył się w dniu 11 czerwca. Zorganizowany był  przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Katowice. W roku szkolnym 2020/2021 zorganizowano 4 etapy konkursu:
1. Omas Weihnachtsplätzchen sind die Besten.
2. In den Winterferien backe ich auch gerne.
3. Osternapfkuchen bei mir zu Hause.
4. Danke Mama, dass du da bist!
Do wzięcia udziału w finale zaproszono 20 laureatów wraz z nauczycielami j. niemieckiego, wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły z klasy 7B – Wiktor Nowiński. Finał został przeprowadzony stacjonarnie w formie warsztatów kulinarnych w Katowicach w Kids’ Kitchen Akademia Gotowania dla Dzieci, a zadaniem laureatów podczas spotkania było przygotowywanie deseru. Laureaci na finał przygotowali również słowniczek polsko-niemiecki z rzeczownikami i czasownikami z zakresu przygotowywania deseru. To była wspaniała zabawa!

2_niemiecki

3_niemiecki