Wirusoochrona

Data: 4 luty 2021, kategoria: Rok 2020/2021

Każdego roku, w okresie jesienno-zimowym rejestruje się wzrost zachorowań na choroby przenoszone drogą kropelkową – choroby wirusowe i bakteryjne. W ostatnim czasie, kiedy społeczeństwo zmaga się z epidemią koronawirusa szczególną uwagę należy zwrócić na rolę higieny w profilaktyce chorób zakaźnych oraz na podnoszenie świadomości w zakresie podstawowych czynności higienicznych związanych z zabezpieczeniem przed zarażeniem, postępowaniem w przypadku zachorowania, jak również zmniejszeniem ryzyka powikłań. Dlatego też, nasza szkoła przystąpiła do akcji informacyjno-edukacyjna pt. „Wirusoochrona” organizowanej przez  Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gliwicach. Głównymi celami akcji są: promocja podstawowych zasad higieny osobistej, zachęcenie i zwrócenie uwagi na rolę szczepień ochronnych oraz zachęcenie dzieci do codziennej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania.