Zobacz płuca

Data: 16 kwiecień 2021, kategoria: Rok 2020/2021

spotkania kolażCieszymy się ogromnie, że wzięliśmy udział w zabrzańskim projekcje szkół i przedszkoli „Zobacz płuca”. Podczas trwania projektu uczniowie naszej szkoły cyklicznie mieli okazję brać udział w spotkaniach edukacyjnych za pomocą platformy Teams. Na jednym  ze  spotkań gościliśmy przedstawicielkę Wydziału Ekologii Panią Małgorzatę Góra – Wolny, która opowiadała o działaniach miasta w zakresie dbania o czystość powietrza w Zabrzu. Spotkaliśmy się również z ekologiem profesorem Piotrem Skubałą, który przedstawiał w jaki sposób człowiek i przyroda są skazani na współdziałanie. Natomiast dr Ryszard Kulik opowiadał nam o diecie dobrej dla klimatu, a także o tym jak żyć ekologicznie każdego dnia. Niebawem kolejne spotkania, tym razem już ostatnie, związane z obchodami Tygodnia Ziemi.