Tydzień ulgi

Data: 4 maj 2021, kategoria: Rok 2020/2021
ulga IPs UJSzanowni Państwo,
informujemy, że nasza szkoła bierze czynny udział w kampanii organizowanej przez Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie pn. “Tydzień ulgi”. Akcja polega na podarowaniu dzieciom i młodzieży tygodnia bez sprawdzianów i zadań domowych. Wszystko to po to, aby obniżyć stres towarzyszący dzieciom na co dzień i zadbać o ich dobrostan psychiczny. Dla uczniów klas młodszych, tydzień ulgi rozpoczął się dzisiaj, dla uczniów klas starszych, rozpocznie się w dniu ich powrotu do nauki stacjonarnej. Taki tydzień ma na celu pomóc odbudować relacje z rówieśnikami i nauczycielami. “Tydzień ulgi to także tydzień dla przyjaciół i bliskich, bo zadania domowe bardzo obciążają relacje rodzinne. To tydzień na rodzinność, bycie ze sobą i odzyskanie radości z życia” – mówią organizatorzy akcji. Zachęcamy wszystkich do odpowiedniego wykorzystania tego czasu.
Więcej informacji o kampanii można znaleźć na stronie internetowej organizatorów: https://psychologia.uj.edu.pl/tydzien-ulgi